Kümnes päev

Cleaning raw fish“Fui, täna on jälle kala”. Ja oligi. 20 igavest jurakat koha. Võite kümme korda arvata kes need elukad omale sai.  Loomulikult siinkirjutaja koos Põhibossi rõõmsa naeratusega et “sulle pakuvad need kalad niipalju rõõmu, anna minna”. Näpud on nüüd nii valusad et trükkimiseks saan kasutada ainult vasaku käe sõrmi. Ja seda hoolimata asjaolust et kasutasin nüüd lõpuks ometi ka kummikindaid. Aga ei aita, need kohasaadana lõpused on ikka pööraselt kurjad. Töö ise juba selline rutiinilaadne – soomused maha, soolikad välja, uimed ära, lõpused ära, fileerida, ja peadest-selgroogudest puljong keeta. Oskan. Aga näpud enam ei taha. Loodetavasti ei ole homme kalapäev, hoian oma katkised näpud risti.

Aga õppisin ka uusi nippe just maitsestamise valdkonnast. Näiteks majoneesi valmistamine üsna iseseisvalt. Eelmisel katsel olin ma sisuliselt lusikaoperaator, nüüd madistasin ise. Valminule sain professionaalilt otsekohese kommentaari “väga hea majonees, aga täiesti maitsetu”. Nojah, soola unustasin panna ja ka kõike muud maitset andvat olin pannud umbes 3x vähem kui tegelikult vaja. Lisaks avastasin et kui majoneesi umbes 20x järjest maitsta siis kaob maitsemeel. Või vähemasti minul kadus. Aga profid ei lasknud end heidutada ja timmisid järjest happesust-mõrusust-soolasust-magusust niikaua kuni õige tasakaal käes.

Ja siis peete marineerima. Taaskord vaja marinaadi maitset timmida. Ja no ei ole tark mõte enne marinaadi maitsmist süüa tšillikauna. Kõik maitses nagu tšilli. Taas tulid appi professionaalid, aga sedapuhku olin poolkobamisi selle “päris õige” lähedale isegi saanud. Igahes nende kahe näite varal sain päris hästi aru et mu maitsepungad on küll olemas aga ei mängi samas liigas kus päris proffide omad.

Muu osa päevast kadus kuidagi nende kolme tegevuse vahele ja ei olnud ilmselt just liiga põnev, kuna meelde tuleb hetkel pigem ainult hommikusöök. Põhjaka pakub oma töötajaile nii hommiku- kui lõunasööki. Kuulu järgi on töötajate toit kokkadelel reeglina üks üsna ebameeldiv lisakohustus ning midagi sümpaatset sellest pigem oodata ei maksa. Alltoodud pildil on siis näha Põhjaka versioon sellest terrorist mida töölisklassi suhtes rakendatakse. Kohalik versioon Jamon Iberico laagerdunud soolatud seajalast, vinnutatud vorstid, värske soolakurk ja värskelt küpsetatud leib. Tass capuccionot kõrvale ja noh, on hullemaid hommikusööke nähtud.

Hommikusöök

Ühtlasi pean aga nentima et lisaks näppude kulumisele üsna kulunud ka Gastronoom ise. Tundub et allakirjutanul on väga kenasti energiat kaheks järjestikuseks tööpäevaks, kolmas on juba väsitav ja neljas võtab täitsa jalad alt. Ja homme on veel jaanipäevale eelnev päev mis kõigi näitude järgi tähendab eriti palju külastajaid. Igatahes, homse postituse ning sellele järgnevate puhkepäevadeni – tuletan meelde et Põhjaka on 23. ja 24. juuni suletud, kiirustage kõik homme kohale!

Standardne

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s