Kahekümnes ja kahekümne esimene päev

All animals are equal but some animals are more equal than othersPuhkepäevad, seega pigem taas agregeerin oma objektilt kogutud teadmisi. Sedapuhku siis maailma kõige õnnelikumatest lojustest. Nimelt on Põhjakal omad sead ning kanad. Mõlemad kenasti eraldi aedikutes ning külastajatest piisavas kauguses et mitte toiduaroome sigade omadega sassi ajada. Ja lisaks pesitseb seal üks kass.

Eesmärk on neil mõlemal minu parima teadmise järgi erinev. Kanadel on see ilmselgelt munemine. Kohalikud tiivulised produtseerivad ehk umbes pooled neist munadest mille pagarid igal päeval huugama panevad. Teine pool tuleb kohalikelt talumeestelt. Ilmselt aeg-ajalt läheb mõni laisem muneja potti ka, aga senise viibimise jooksul pole ma menüüs veel kanaliha täheldanud, seega on senini neil tiivulistel vedanud.

Kanad

Sigade põhiline eesmärk on süüa. Midagi kasulikku peale ruigamise neilt kuni hilissügiseni ilmselt oodata ei ole. Kui siis pigem kahju, kompostihunnik on ilmselt oluliselt kiduram kui varasematel aastatel. Need tegelased pistavad kinni praktiliselt kõik mis toiduvalmistamisel üle jääb – alates oma liigikaaslaste kehaosadest kuni rabarberikoogi äärte ja tuksi läinud koduõlleni. Ainsad asjad mis väga nahka ei lähe on rabarberivarred ja sidrunid. Ilmselt on neil midagi mao ülihappesusega valesti, aga pole lähemalt uurinud. Kusagil hilissügiseks aga peaks need tegelased olema paisunud kusagile kahesaja kilo ringi ning siis on oodata neid ka söögisaali. Ikka söömiseks, mis muud.

Sead

Kassi eesmärk on jäänud müstiliseks. Hiiri pole ma Põhjakal täheldanud, ning vaadates selle tegelase suurust siis ilmselt sööksid hiired hoopis selle kassi ära. Ja kasse endid meie kultuuriruumis ju hoopistükkis ei sööda. Nii et see on küll koht kus omanikud peaksid uuesti järele mõtlema et mis otstarbega see tegelane seal majas siis täpselt on. Minu poolt on käesoleva postiga see info igatahes edasi antud.

Igatahes selliste elukatega siis me seal Põhjaka mõisas koos elame. Vaadates trendi aastate lõikes siis ilmselt kusagil 2020 aasta paiku on seal ka oma parditiik, lambaaedik ja miskid jurakad veised. Aga nüüd siis viimasele rahulikule õhtule enne järgmist nelja päeva pikkust töist perioodi.

Gastro Noom

Standardne

Üks kommentaar “Kahekümnes ja kahekümne esimene päev

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s