Kahekümne kuues-seitsmes-kaheksas päev

New CokeSchillingul saadud külmetus on olnud visa taanduma. Tänane olemine on esimest päeva selline kus mõte homsest Põhjakale naasmisest külmavärinaid ei tekita. Või noh, kristalselt aus olles tekkisid need külmavärinad ka lihtsalt niisama. Aga nüüd on loodetavasti keha taas töökorras ning valmis homme uuesti köögis tööle asuma.

Aga siin postituses kirjeldaksin uusi/teistsuguseid maitseid mida eelnenud nädalate jooksul olen Põhjakas kogenud. Alustaks selle kirjeldusega halvemast otsast ja liiguks sujuvalt parematele jahimaadele

Surströmming. Seda rajakat on võimatu mitte mäletada. Kes iganes veel pole proovinud – te ei ole millestki ilma jäänud. Välja arvatud juhul kui te olete miski vomiteerimisfetishiga, siis ehk tõesti. Mädand heeringas on mädand heeringas, kutsu teda ükskõik kui peene nimega, süüa see õudus sellest sündima ei hakka.

Suitsulatika silmad. Polnud kuulnudki et kala silmi süüakse. Aga kuna targemad demonstreerisid et süüakse küll, siis tuli ju järgi proovida. Surströmmingust küll oluliselt pehmem kraam, aga liigitaksin nad siiski pigem mittesöödavateks. Suhteliselt vastiku tekstuuriga kraam oli. Või no mis suhteliselt – täielik õudus. Panin omale kohe ühe peotäie silmi valmis et kui osutuvad headeks, aga ühe erandiga jõudsid nad kõik prügikasti.

Fish eye

Suitsutursa põsed. Olin tursapõske tegelikult enne kunagi maitsnud küll. Aga nüüd oli seda kohe rohkem käes. Erinevalt silmadest oli see täitsa söödav kraam. Aga ei midagi mille pärast peast segi minna. Kui peaksin võrdlema siis – äkki mingi linnumaksaga? Pole seda küll suitsutatuna saanud, aga ehk saaks sama asja kätte.

Sinepiseemned. No täiesti kasutu kraam enne Põhjakat. Ainult hammaste rikkumiseks tundusid kõlbavat. Ei tule ju normaalne inimene selle peale et neid võiks enne kasutamist leotada, ega ju? Aga vot võiks tulla. Pärast seda hoopis teine tera.

Kirvel. Täiesti võõras ürt enne Põhjakat, nüüd julgeks teist juba mõnel puhul kasutada. Ei ole kindlasti lemmiktegelane, aga üks huvitav võimalus aniisimaitse oma toitu kaasata. Ei peagi alati apteegitilli kasutama.

Kalapuljong. Koduses formaadis on kõik katsed seda valmistada lõppenud vaat et korteri vahetusega. Hais on protsessi käigus juba nii õudne et seda kalapuljongit tarbida küll enam ei taha. Põhjakal millegipärast nii ei ole. Saladus tundub olevat lihtne – puljongisse minev kalaroots peab olema puhas. Ei tohi seal olla lõpuseid, silme, soomuseid ega verd. Ja selgroo küljes kinni olevaid neere. Taas pole enne sellele tulnud et see puhtaks nokkimine võiks oluline olla. Aga vat näed on.

Espresso. Olen ca 10 aastat kodus presskannu kohvi joonud ilma igasuguse virinata. Viimased kaks nädalat enam mitte. Põhjaka hommikused ristrettod on oma mõju avaldaud ja seni selgelt commodity formaadis kasutusel olnud kohvile on äkki tekkinud näitajad nagu “happesus” ja “mõrusus”. No seda poleks küll nüüd vaja olnud 😦

Jäätis. Või siis hea jäätis. Pole juba aastaid seda külma tegelinskit sallinud. Olen pidanud oma seisukohti tugevasti revideerima ning nentima et saab ikka hea asja teha küll kokku. Ja eriti üllatav on amatööri jaoks alltoodud kaader kus pliidil on kuumutamisel šokolaadijäätise tooraine. No ei seostu külma maiusega kuidagi see mullitav ja kuum vedelik. Aga näed, nii see käib.

Icecream

Vat sellised maitsed tulid praeguse meenutusega meelde. Ilmselt vähemasti teist samapalju olen juba ära unustanud. Igatahes, nüüd on ees  viimased neli päeva Põhjakal. Kaks neist peaks praeguste plaanide järgi olema pisut teistsugused kui tavaliselt, aga eks näis. Kui nii, siis saate siitsamast lugeda. Nüüd aga homseks madinaks jõudu koguma. Ehk siis magama. Head ööd.

Standardne

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s