Kaheksas päev

Whiefish FilletNaasesin täna hommikul tagasi Põhjakale ning tundub et jään nüüd paika kuni jaanipäevani. Sain sissejuhatuseks profülaktika mõttes taas ühe salatinoppimise ja päeva lõpetuseks üks pooletunnise koristussessiooni. Seal vahel aga Põhibossi jaoks üks väga mugav päev kus praktikant oli kenasti jalust ära ja tegeles kogu päeva jooksul ainult kahe asjaga. Võrreldes nende päevadega kus tuleb iga tunni tagant uus töö selgeks õpetada – ilmselt päris mugav.

Esimene neist kinoklassikute poolt maailma parimaks asjaks ristitud siiakala. Kaks suurt kausitäit siiakala. Tükikaupa üle ei lugenud, aga pakuks et äkki näiteks 30-40 elukat. Soomused võtta, rookida, fileerida ja rootsud-pead puljongisse keeta. Umbes pooled võeti fileerimisel küll elukutseliste siiafileerijate ametiühingu poolt käest ära, aga teisele poolele sain ikkagi näpud taha. Vägev. Täna ja homme on 50% tõenäosus et sööte minu fileeritud siiga. Ei narmenda, pean teid kurvastama.

Olles aga hiljuti kohaga pea sama protsessi läbinud siis paneks need elukad ka kaalukausile. Just koka vaatevinklist, maitse üle teatavasti ei vaielda.

  • Siiga ei saa survepesuriga soomustest vabastada. Või noh, saab, aga pärast läheb siiafileede asemel siiapasteet lauda. Koha puhul on see aga igapidi hea viis pääseda tüütust kraapimisest. +1 kohale – Seis Koha:1 –  Siig:0
  • Koha hammustab valustasti kui lõpuseid eemaldada. Siig pigem mitte. +1 siiale, seis Koha: 1, Siig:1
  • Siig üritab fileerimisel pasteediks puruneda. Koha on vintskem vend ja nii lihtsalt kätte ära ei lagune. Kohal on aga tugevamate luude tõttu raskem teha pikki lõikeid mis fileed narmendama ei aja. Viik ja lõppseis seega Koha: 1.5 – Siig: 1.5.

Nii et põhimõtteliselt viik. Ootan huviga ka haugi, ühel päeval juba nägin haugipoisse köögilaual aga mul oli sel ajal nii põnev kartulikoorimine käsil et ei raatsinud pooleli jätta. Jäi sedapuhku see kogemus saamata. Ehk tuleb taas võimalus.

Igatahes see kõik siiamajandus võttis mul aega sisuliselt terve hommikupoolse aja ja enne lõunat millegi muuga tegeleda ei jõudnudki.

Pärastlõunal tuli mul rinda pista aga hoopis teistsuguste tegelastega. “Tee üks soru rabarberimahla”. Nojah, kui keeruline see saab olla. Saab ikka küll, kui see soru mida sa teed on umbes täpselt 150 liitrit. Mahla tegemises osales peale minu veel kaks masinat. No tegelikkuses ka veel terve rida erinevaid juhendajaid, sest oma peaga ma oleks need masinad ilmselt hoopis puid lõhkuma suutnud panna, mahla sealt pigem ilmselt poleks saanud.

Igatahes masin number üks on ametlikult tunnistatud insenerikunsti häbiplekiks. Tegu on põhimõtteliselt kaadervärgiga kus ülevalt lähevad rabarberivarred sisse ja alt peaks tulema purustatud rabarberid välja. Ja umbes 20 sekundit tulevadki. Siis läheb see agrebuut umbe, tuleb välja lülitada, vooluvõrgust eemaldada ja miskeid ainult akrobaadile ligipääsetavaid avausi puhastada kõigest sellest mis sinna kinni on jäänud. Mis võrdub enamvähem kogu purustatud kraami käsitsi masinast välja nokkimisega. Ja siis uuele ringile.

Bad machine

Kui ma siin mõni postitus tagasi kiitsin meistrimehi kes pastamasina välja mõtlesid siis ilmselt see rabarberipurustusmasin on samas faasis kui pastamasina prototüüp ver 35 kusagil pahase itaalia mamma köögis aastal miinus tuhat.

Masin number kaks aga tundus oma tööd paremini tegevat. Pildil olevasse tündrisse läks esmalt kõik see uhke purustatud plödi. Seejärel surus masin miskit gaasiballooni ja veevärgi koostööl toimuvat maagiat kasutades masina külgedelt mahla välja, jättes masinasse kuivakspressitud plödi.

Good machine

Tulemiks tünnide viisi värsket rabarberimahla. Tundus olevat populaarne kraam, esimesed pudelid rabati ettekandjate poolt käest juba vahetult peale nende pudeldamist. Paanikaks pole põhjust, paar tükki jäi veel alles.

Ja oligi päev õhtus ja käes koristamisaeg. Kui tundub kirjeldusest et ma niisama vedelesin siis pigem vastupidi. Vist ainult ühe või kaks korda istusin niisama maha paariks minutiks puhkama. Aga ehk on tõetera hoopis päeval siiapuhastuse käigus kuuldud tsitaadis – “On kahte sorti praktikante. Aeglased ja väga aeglased”

Standardne

Üks kommentaar “Kaheksas päev

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s